Arşiv Taşımacılığı

Arşiv taşımacılığı son dönemde artı yönde ivme kazanan bir taşımacılık hizmeti olmanın ötesinde yeni bir iş kolu haline gelmiştir. Kamu kurumları ve özel şirketler işlem görülen evrakları belli bir zamana kadar saklamak zorunda olduklarından arşivleme işlemi ortaya çıkmaktadır. Birçok firma çalıştığı iş yerinde arşiv odası olmadığından yada yeteri büyüklükte olmamasından kaynaklanan sebeplerden ötürü farklı bir alanda depolama alanı kiralamaktadır.

Arşiv Taşımacılığı

Belli dönemlerde biriken dosyaların kolilenmesi ile arşive kaldırılmasında nakliye firmalarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu noktada kolileri düzgün taşıyabilecek ve içindeki dosyalara zarar vermeyecek firmalar ile çalışılması son derece önemlidir. Bir diğer nokta ise arşive kaldırılan kolilerin rastgele değilde belli bir tarih sıralamasına göre kategorilendirilmesi ve arşivde bu sıraya göre yerleştirilmesi önemlidir.

Firmamız şehiriçi ve şehirler arası arşiv taşıma işlemlerinizde sizlere profesyonel destek sunarak yardımcı olmaktadır. Daha önce birçok arşiv taşımacılığı işlemi gerçekleştirmenin verdiği bilgi ve tecrübe ile sizlere profesyonel çözüm ortağı olmaktayız.

Arşiv taşımaları sadece koliler ile sınırlı olmayıp büyük bir alanın komple nakliyesi gerçekleşmesi durumunda taşıma tarihinizden enaz 10 gün önce firmamızla görüşerek eksper talebinde bulunarak taşınılacak yerin detaylı analizini yaptırmanız ve buna bağlı olarak bir çalışma programının yapılması gerekmektedir. Komple nakliyeler de arşiv dosyalarının bulunduğu rafların sökülmesi ve yeni yerde kurulması ile aynı düzende tekrar raflara yerleştirilmesi yapılmalıdır.

Konusunda bilgi sahibi olan ve daha önce bu tarz taşıma işlemleri gerçekleştiren firmalar ile çalışılmasını öneririz. Firmamızdan arşiv taşıma işleminiz ile ilgili bilgi ve teklif almak için iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz…